Wojsko potrzebuje żołnierzy. W Krakowie szukają chętnych

Musisz przeczytać

„Zostań Żołnierzem RP” pod tym hasłem Wojskowa Komenda Uzupełnień w Krakowie zachęca do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego.

Służba Przygotowawcza to podstawowy rodzaj ochotniczego szkolenia w Siłach Zbrojnych RP, a także najkrótsza droga do Zawodowej Służby Wojskowej.

– Ten rodzaj służby jest przeznaczony dla wszystkich ochotników, którzy wcześniej nie pełnili jakiegokolwiek rodzaju czynnej służby wojskowej – informuje kpt. Robert Białowolski, Oficer Wydziału Rekrutacji WKU w Krakowie.

W trakcie 28 dniowego szkolenia podstawowego istnieje możliwość wyboru jednostki wojskowej, w której można starać się o powołanie do Zawodowej Służby Wojskowej. Po zdanym egzaminie ze sprawności fizycznej i uzyskaniu akceptacji dowódcy jednostki, kandydaci zostaną skierowani na badania lekarskie i psychologiczne w celu ustalenia zdolności do służby i możliwości dalszego procedowania pod względem formalnym.

– Zachęcamy do skorzystania z możliwości jakie stworzyła reforma systemu rekrutacji i spróbowania swoich sił podczas szkolenia. Wszystkich zainteresowanych odbyciem Służby Przygotowawczej i powołaniem do Zawodowej Służby Wojskowej zapraszamy do aplikowania przez Internet na www.zostanzolnierzem.pl. WKU skieruje kandydatów do Wojskowego Centrum Rekrutacji – podaje Białowolski.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Rada Miasta przyjęła program finansowania in vitro. Dzięki niemu urodzi się 150 dzieci rocznie

ip 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca