Woził półnagich Anglików po Rynku. Słono zapłaci!

fot. Pixabay

Magistrat nałożył ponad dwa tys. zł kary nałożył na dorożkarza wożącego po Rynku Głównym roznegliżowanych turystów. Sprawą zajęła się również policja.

Przypomnijmy, do ekscesu doszło pod koniec marca. Grupa rozebranych do rosołu angielskich turystów najpierw wałęsała się po rynku, a później wsiadła do jednej z dorożek, którą przeparadowała wokół placu.

Po incydencie magistrat poinformował, że wobec dorożkarza zostanie wszczęte postępowanie dotyczące naruszenia warunków umowy, która przewiduje reakcję w takich sytuacjach. Dariusz Nowak, kierownik biura prasowego UMK stwierdził wówczas, że niedopuszczalne jest, by prowadzący prowadzący dorożkę nie zareagował na tak skandaliczne zachowania.

Obojętnemu na zachowania podpitych pasażerów dorożkarzowi groziła nawet utrata licencji na przewóz, jednak ostatecznie skończyło się na karze w wysokości 2,2 tys. zł.

Sprawę badają też policjanci, według których mężczyźni mogli się dopuścić wywołania zgorszenia w miejscu publicznym lub nieobyczajnego wybryku.

Zobacz także