Wpadł za „podrabianie” marihuany. Posiedzi nawet 10 lat!

fot. Małopolska Policja

Na początku września w ręce krakowskich policjantów wpadł 29-letni mężczyzna trudniący się produkcją podrabianej marihuany.

Na trop mężczyzny wpadli policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Według informatorów, w jednym z bloków na Ruczaju miał przebywać mężczyzna posiadający narkotyki. Gdy mundurowi zapukali do jego drzwi, ów nie krył zaskoczenia i potulnie zaprowadził funkcjonariuszy do wynajmowanego przez siebie lokalu.

– Tam przeszukano pomieszczenia, w wyniku czego ujawniony został m.in. worek z zawartością suszu roślinnego, plastikowy pojemnik z płynną substancją koloru żółtego, zbryloną substancje koloru żółtego zawiniętą w folię aluminiową, woreczki z zapięciem strunowym oraz wagę elektroniczną – relacjonuje Sebastian Gleń, rzecznik Małopolskiej Policji.

Jak się okazało, w plastikowym pojemniku znajdowała się płynna substancja psychoaktywna, którą 29-latek łączył z suszem roślinnym, otrzymując w ten sposób narkotyk gotowy do palenia.

W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 100 gramów przetworzonego nielegalnego suszu roślinnego, niemal dwa litry narkotycznej cieczy, ponad 40 gramów substancji w formie zbrylonych kryształów oraz ponad 3 kg suszu roślinnego, powszechnie dostępnego i legalnego zioła, które to prawdopodobnie mężczyzna miał wykorzystać do uzyskania środka odurzającego „udającego” marihuanę.

Krakowianin został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty przerabiania znacznej ilości posiadanej substancji psychoaktywnej, czyniąc przygotowania do wprowadzenia jej do obrotu oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Zobacz także