Wpadli za „lewe” bilety. Policjanci przyłapali ich na gorącym uczynku

Fot. Małopolska Policja

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn usiłujących wprowadzić do obrotu podrobione bilety MPK.

Jeden ze sprawców, 50-latek wpadł w ręce stróżów prawa na terenie krakowskiej giełdy. Policjanci zatrzymali go na „gorącym” uczynku, gdy oferował do sprzedaży po rażąco niskich cenach falsyfikaty biletów czasowych.

– Kryminalni ujawnili przy nieuczciwym handlarzu blisko 1300 „lewych” biletów, uprawniających do przejazdu środkami komunikacji miejskiej.Według ustaleń śledczych, w wyniku jego przestępczej działalności, miasto i gmina Kraków zostały narażone na straty w kwocie sięgającej 40 tys. zł – wyjaśnia Sebastian Gleń, rzecznik Małopolskiej Policji.

Już następnego dnia został zatrzymany wspólnik „przedsiębiorcy”, którym okazał się 60-letni mieszkaniec Wrocławia. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania popełnienia oszustwa, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków – Krowodrza zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Zobacz także