„To wpłynie na gospodarkę i PKB Małopolski”

– Pierwszy raz na mapie krakowskiej siatki w ofercie Ryan Air pojawia się Portugalia. To ciekawe połączenie. Są dwie destynacje włoskie, jest Kreta. Jest siatka połączeń morza Śródziemnego, kierunek północny i zachodni. Mamy założenia i cele – stwierdził w porannej rozmowie Radia Kraków szef krakowskiego lotniska Radosław Włoszek.

Szef Kraków Airport Radosław Włoszek
Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek

W rozmowie z Jackiem Bańką, prezes Kraków Airport mówił między innymi o planach rozwoju portu. – Te 2800 metrów pasa startowego to olbrzymi wpływ na gospodarkę, PKB Małopolski, to brama dla kultury i turystyki. Musimy to przeprowadzić w konsultacji ze społeczeństwem. Każda taka decyzja budzi różne opinie. Chcemy przeprowadzić konsultacje i pokazać, że Małopolska potrzebuje nowego pasa startowego. To okno na świat – mówił Włoszek.

– Port lotniczy musi mieć infrastrukturę dla przewoźników. Oni decydują czy otwierają połączenia. Port oferuje swoje walory. My je mamy. Jest turystyka, biznes, nauka. Dworzec jest punktem, do którego pasażer przyjeżdża. On jedzie ogólnie do rejonu. Mamy najpiękniejszy rejon w Polsce. Siatka połączeń europejska, średniodystansowa i ta długodystansowa otworzy się jeszcze szerzej przy nowym pasie – dodał szef Kraków Airport.

Cała rozmowa tutaj.

(ip)

fot. Kraków Airport

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie