Wraca plaża w sąsiedztwie dawnego hotelu Forum

Urzędnicy znaleźli chętnego na 15-letnią dzierżawą blisko hektarowego terenu na Bulwarze Wołyńskim. To oznacza, że w sąsiedztwo dawnego hotelu Forum, balonu widokowego i wielkiego koła wróci miejska plaża.

Miasto zawarło umowę na dzierżawę  blisko hektarowej działki nad Wisłą, na Bulwarze Wołyńskim. Według podpisanej umowy do 30 czerwca 2023 r. na bulwarze  ma powstać kompleks rekreacyjno-wypoczynkowo-kulturalny w formie otwartej przestrzeni publicznej.

Zgodnie z umową dzierżawca jest zobowiązany do prowadzenia w tym miejscu działalności gospodarczej związanej z jego funkcją. O warunkach przetargu  i warunkach stawianych firmom, które chcą urządzić plażę w rejonie dawnego hotelu Forum możecie przeczytać w tekście poniżej

Za rok wróci plaża nad Wisłę. Jak znajdą się chętni na jej urządzenie i dzierżawę

Kompleks ma być całoroczny, ogólnodostępny, nieogrodzony i dostosowany do rekreacyjnej funkcji terenu. Powstanie tu też budynek usług gastronomicznych z zapleczem. Obiekt posiadał będzie pomieszczenie do konsumpcji z miejscami siedzącymi oraz częścią socjalną zawierającą: publiczne toalety, przebieralnię, wypożyczalnię sprzętu sportowo-rekreacyjnego, wydzielone pomieszczenie dostosowane do karmienia i przewijania dzieci, biuro informacji turystycznej oraz pomieszczenie dla załogi balonu widokowego.

Na bulwarze powstanie także piaszczysta plaża lub plaża na drewnianym pomoście i miejsce do rekreacji z elementami urządzeń zabawowych dla dzieci. Całość obsadzona będzie roślinnością i zabezpieczona przed powodzią.

Wyłonionym dzierżawcą tego terenu została spółka Balon Widokowy Sp. z o.o. i Forum Sp. z o.o. Sp. komandytowa. Umowa zawarta jest na czas oznaczony od 15 czerwca 2022 r. do 15 czerwca 2037 r. Przedmiotem umowy dzierżawy jest obszar o łącznej pow. 0,9573 ha stanowiący własność Gminy Miejskiej Kraków.

(JS)

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie