Wraca pomysł na wspólne Centrum Muzyki miasta i województwa

Musisz przeczytać

To kolejny zwrot w sprawie budowy Centrum Muzyki w Krakowie. Wiceprezydent Andrzej Kulig poinformował radnych, że miasto nie wyklucza, że ta inwestycja będzie realizowana wspólnie z marszałkiem.

Od kilku miesięcy ważą się losy budowy Centrum Muzyki w Krakowie. W maju tego roku prezydent Jacek Majchrowski zdecydował o wycofaniu się z realizacji Centrum Muzyki, które miało powstać przy współpracy z marszałkiem województwa. Władze miasta uznały, że nie mogą partycypować w finansowaniu tej inwestycji ze względu na nieprawidłowości związane z konkursem na zaprojektowanie i nadzór autorski.

Tak miało wyglądać Centrum Muzyki w Krakowie

Tak miało wyglądać Centrum Muzyki w Krakowie

Po dwóch miesiącach okazało się, że miasto jest gotowe samo budować Krakowskie Centrum Muzyki. To tak naprawdę powrót do koncepcji sprzed lat dotyczącej wybudowania sali koncertowej dla krakowskich orkiestr w Cichym Kąciku. Prezydent powołał nawet zespół ds. tej inwestycji.

Ta inicjatywa wzbudziła kontrowersje. Większość radnych przeforsowała uchwałę zobowiązującą prezydent do przeprowadzenia konsultacji w sprawie Centrum Muzyki.

A teraz okazuje się, że być może miasto wróci do koncepcji wspólnej inwestycji z samorządem województwa. Wiceprezydent Andrzej Kulig poinformował radnych na środowej sesji (przy okazji dyskusji nad budżetem na rok 2021), że trwają w tej sprawie rozmowy z marszałkiem. – Centrum Muzyki musi zapewniać współistnienie Filharmonii Krakowskiej i naszych orkiestr, i by te orkiestry się nie kanibalizowały – powiedział Andrzej Kulig. Ale zaznaczył też, że możliwa jest budowa Centrum Muzyki w dwóch lokalizacjach. To oznaczałoby, że sale koncertowe i do prób powstałyby zarówno na Grzegórzkach, jak i w Cichym Kąciku.

(GEG)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca