Wracają upały i wraca zakaz postoju dorożek na Rynku Głównym

Jan Musiał

Rynek Główny znów bez postoju dorożek. Z powodu upałów Urząd Miasta Krakowa wydał zakaz postoju dorożek dziś (9 sierpnia) w godzinach od 13.00 do 19.00, w czwartek i piątek (10-11 sierpnia) od 10.00 do 19.00.

Komunikat UMK

W związku z wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej alertem na temat zagrożenia trzeciego stopnia upałami na terenie województwa małopolskiego, Urząd Miasta Krakowa, jako zarządca Rynku Głównego, w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Dorożkarzy Krakowskich, ogłosił zamknięcie postoju dla dorożek na Rynku Głównym: dziś (9 sierpnia) w godzinach od 13.00 do 19.00, w czwartek i piątek (10-11 sierpnia) od 10.00 do 19.00.

Jednocześnie, mając na uwadze bezpieczeństwo powożących oraz zwierząt zaprzęgowych, magistrat zalecił zaprzestanie prowadzenia działalności w okresie najwyższych temperatur oraz zobowiązał wszystkich powożących do korzystania z postojów zastępczych.

Decyzja o ewentualnym wydłużeniu czasu obowiązywania nowych zasad zostanie podjęta w piątek na bazie prognoz meteorologicznych. Na ten moment, na sobotę zapowiadany jest znaczy spadek temperatury.

Przypomnijmy, zakaz postoju dorożek na Rynku Głównym w regularnych godzinach od 13.00 do 17.00 obowiązuje zawsze, gdy temperatura przekroczy 28 stopni Celsjusza w cieniu. Dorożkarze mogą wówczas korzystać z postojów zastępczych (na alejce Plant przy ul. Podzamcze, przy Barbakanie oraz na ul. Mikołajskiej przy bazylice Mariackiej). Z postojów zastępczych dorożkarze mogą korzystać także poza wyżej wymienionymi godzinami.

(wm)

fot. Jan Musiał

Zobacz także