Wróciła zima. Trudne warunki na drogach. A jeszcze posypie śniegiem

W Krakowie i okolicach zrobiło się biało. Na drogach panują trudne warunki, kierowcy nie zawsze radzą sobie ze śliką nawierzchnią, w kilku miejscach pod Krakowem są utrudnienia w ruchu z powodu kolizji.

Jak informuje Patrol998 Małopolska, zablokowana jest autostrada koło Tarnowa, w kierunku Katowic, bo kierujący samochodem ciężarowym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne. Utrudnienia są także na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Moczydło, gdzie z drogi wypadła ciężarówka. na kilku mniejszych drogach śnieg powalił drzewa i jezdnie zostały zablokowane – przeszkody usuwali strażacy. Tak było w nocy m.in. na ulicy Kąpielowej w Krakowie. Na razie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne nie informuje o kłopotach na liniach aglomeracyjnych,

Synoptycy przewidują dalsze opady śniegu, praktycznie w całym regionie. Może przybyć do 15 centymetrów białego puchu. Przestanie sypać dopiero wieczorem. Na drogach będzie nie tylko biało, ale i ślisko, bo prognozowane są marznące opady. Ślisko może być nie tylko na jezdniach, ale i na chodnikach.

Do Krakowa wróciła zima

Zdjęcie 2 z 21

(red) (fot. Andrey Rafael/KRKnews)

Najnowsze

Co w Krakowie