Wśród zatrzymanych przez CBA w sprawie Sławomira Nowaka jest syn byłego posła i ministra z Małopolski

Fot. CBA

W czwartek byliśmy świadkami kolejnej odsłony sprawy byłe ministra transportu Sławomira Nowaka. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy osoby podejrzane w tym samym śledztwie. Wśród nich jest syn byłego posła i byłego ministra skarbu z Małopolski.

„Funkcjonariusze gdańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zatrzymali na terenie Małopolski, Podkarpacia oraz Pomorza trzy osoby – Łukasza Z., Grzegorza W. oraz Pawła G. To trzej przedsiębiorcy działający w branży doradczej oraz inżynieryjnej. Wszyscy zatrzymani, po zakończeniu czynności procesowych, zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne, działania w zorganizowanej grupie przestępczej oraz prania pieniędzy – podało w czwartek Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Paweł G. to syna byłego posła z Tarnowa Aleksandra Grada. Jak podaje Super Express, według prokuratury Paweł G. miał wręczyć Łukaszowi Z., współpracownikowi byłego ministra transportu Sławomira N. korzyść majątkową w kwocie około 77 tysięcy złotych w zamian za wspieranie jednej z małopolskich spółek. Jak informuje niezależna.pl, prokurator zdecydował, że Paweł G. ma wpłacić kaucję w wysokości miliona złotych. Na wpłatę pieniędzy ma tydzień.

Paweł G jest wiceprezesem dużej firmy z Tarnowa.

(red)

Zobacz także