Wstrętny robal ugryzł kierowcę i prawie spowodował katastrofę na drodze!

Gdy policjant zatrzymał się przed przejściem dla pieszych na ul. Młyńskiej to zauważył, że w sąsiednim aucie zasłabł kierowca. Na tylnym siedzeniu znajdowała się 4-letnia dziewczynka, która wpadła w panikę. Dzięki bohaterskiej akcji policjanta i przechodniów mężczyzna został uratowany. Okazało się, że sprawcą tragedii był… owad!

W czwartek po godz. 11.30 funkcjonariusz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie – sierż. szt. Piotr Zając, przejeżdżał radiowozem przez ul. Młyńską. W trakcie przejazdu zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Wtedy z autem zrównał się samochód marki suzuki. Policjant odruchowo zerknął na sąsiedni pas ruchu i zauważył, że siedzący za kółkiem białego suzuki 40—letni mężczyzna, jest bardzo blady i spocony.

Kierowca zareagował na spojrzenie funkcjonariusza i pomachał mu ręką, a następnie osunął się na kierownicę. Policjant natychmiast zjechał na pobocze i podbiegł do stojącego przed pasami auta. Jak się okazało, mężczyzna był nieprzytomny, a na tylnym siedzeniu jego samochodu, w dziecięcym foteliku, siedziała przerażona 4-letnia dziewczynka.

Sierż. szt. Piotr Zając bez zwłoki zaczepił przechodniów, by zadzwonili po karetkę i pomogli mu ratować kierowcę. Ci stanęli na wysokości zadania i wsparli go w akcji ratunkowej. Funkcjonariusz uspokoił też płaczącą dziewczynkę, od której dowiedział się, że jej tata zmaga się z ciężką alergią na jad owadów!

Niestety, w samochodzie nie było leku przeciwwstrząsowego. W oczekiwaniu na załogę karetki policjant udzielił nieprzytomnemu pierwszej pomocy przedmedycznej, ale już po kilku minutach 40-latka przejęli ratownicy, którzy dzięki prawidłowemu rozpoznaniu, wybudzili kierowcę i ustabilizowali stan zdrowia.

Wybudzony mężczyzna stwierdził, że użądlił go owad, który wleciał przez szybę samochodu, przez co prawdopodobnie doznał wstrząsu anafilaktycznego.Wraz z załogą pogotowia udał się na szczegółowe badania. 4-letnia córka trafiła pod opiekę mamy.

js/Małopolska Policja

  

Najnowsze

Co w Krakowie