Wstrzymał ruch tramwajów na ulicy Dietla. Przeholował z alkoholem

Pasażer tramwaju nr 52 tak mocno przeholował z alkoholem, że nie mógł o własnych siłach wysiąść z pojazdu. Pomogła mu Straż Miejska. Ale incydent spowodował wstrzymanie ruchu tramwajów na Dietla.

Interwencja Starzy Miejskiej w tramwaju nr 52 była jedną z wielu w tracie weekendowej nocy. „Wyprowadziliśmy pana z tramwaju nr 52, któremu nogi odmówiły posłuszeństwa, po tym jak przeholował z alkoholem. W zasadzie niby nic, ale przez jego zachowanie został wstrzymany ruch na Dietla, a sznur tramwajów ciągnął się od Grunwaldzkiego do Krakowskiej. Podwieźliśmy pana do MCPU” – relacjonują strażnicy. MCPU to izba wytrzeźwień.

To tylko jedna z wielu interwencji Straży Miejskiej w weekendową noc w centrum Krakowa. – Wykroczeń było niemało. 161 z nich dotyczyło incydentów z alkoholem w tle. Pozostałe, już rożnie… Były zdarzenia nazwijmy je, skonfliktowane ze spokojem i porządkiem nocnym, związane ze śmieciami – oczywiście nie o segregację chodzi i drogówką. Pozostałe to już drobnica – twierdzą funkcjonariusze SM. Patrole interweniowały w sumie 271 razy, nałożyły 154 mandaty na kwotę 16790 złotych, zastosowały 109 pouczeń i sporządziły 8 wniosków do sądu.

Przykłady wykroczeń? Dwóch panów załatwiało swoje potrzeby fizjologiczne w miejscach publicznych – na pl. Matejki i pl. Szczepańskim. Zostali ukarani mandatami. W ręce policji strażnicy przekazali z kolei dwóch nieletnich pijących alkohol na bulwarach wiślanych.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie