Wszystkich Świętych w Krakowie. Komunikacja, organizacja ruchu przy cmentarzach, zalecenia

To będzie wyjątkowe święto Wszystkich Świętych. Ze względu na epidemię koronawirusa powinniśmy unikać tłumów na cmentarzach i tłoku w autobusach i tramwajach. Rząd nie zdecydował się na zamknięcie cmentarzy na 1 listopada, więc władze Krakowa przygotowały się na zwiększoną liczbę osób podróżujących w kierunku cmentarzy. Będą zmiany w komunikacji miejskiej, specjalna organizacja ruchu na ulicach wokół cmentarzy, zalecenie dotyczące bezpieczeństwa.

Przede wszystkim jednak władze miasta zachęcają krakowian do „rozłożenia odwiedzin grobów swoich bliskich na najbliższe tygodnie, tak by nie tworzyć dużych zbiorowisk 1 czy 2 listopada”. Ale tak jak co roku wprowadzone będą specjalne linie tramwajowe i autobusowe, dowożące mieszkańców w rejon cmentarzy. W tym roku także na weekend poprzedzający 1 listopada. Nie wolno zapominać, że w pojazdach transportu zbiorowego może równocześnie przebywać nie więcej pasażerów niż połowa miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich wyznaczonych miejsc w pojeździe.

Przy cmentarzach – jak w poprzednich latach – zostanie wprowadzona specjalna organizacja ruchu. Przyjeżdżający na groby bliskich muszą zwracać uwagę na tymczasowe oznakowanie i słuchać poleceń osób odpowiedzialnych za kierowanie ruchem.

(GS)

Zanim wybierzemy się na cmentarz, warto zapoznać się z poradnikiem, który przed Wszystkimi Świętymi przygotował Urząd Miasta Krakowa. Oto najważniejsze informacje:

Komunikacja miejska:

Organizacja ruchu drogowego:

Orientacyjne plany cmentarzy (pliki PDF do pobrania):

Informacje praktyczne:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie