Wszystko policzone. Wiadomo, ile numerów PESEL nadano Ukraińcom w Tauron Arenie

31157 numerów PESEL nadano Ukraińcom w Tauron Arenie. Punkt był otwarty przez 3,5 miesiąca.

Uruchomiono go 16 marca, a w szczycie zlokalizowano tam 30 stanowisk do nadawania numerów PESEL. Na co dzień zaangażowanych w proces nadawani PESEL-i było 80 pracowników.

– Początkowo punkt działał od poniedziałku do soboty, w godz. od 8.00 do 20.00. W szczytowym momencie osiągnął pułap ok. 1 000 nadawanych numerów PESEL dziennie. Z czasem, w związku z odnotowanym spadkiem ilości osób zgłaszających się do punktu, obsługa została wyłączona w soboty z ograniczeniem przyjmowania klientów od poniedziałku do piątku do godz. 16.00. Równolegle, reagując na bieżąco na liczbę osób przychodzących do punktu, podejmowane były kolejne decyzje o zmniejszaniu ilości stanowisk obsługi, aż do 12 stanowisk, które działały ostatniego dnia – podają urzędnicy.

Uchodźcy, poza załatwianiem spraw urzędowych, mogli uzyskać w punkcie rejestracyjnym pomoc psychologiczną, informację o innych miejskich punktach pomocowych, skorzystać z ciepłych napojów oraz kanapek, a także dzięki wolontariuszom i organizacjom pozarządowym, uzyskać ciepłe posiłki na zewnątrz.

Sprawy załatwione w Tauron Arenie w liczbach:

  • Od początku działania punktu rejestracyjnego do 30 czerwca obsłużono prawie 31 157 osób (liczba nadanych numerów PESEL).
  • punkt Krakowskiego Centrum Świadczeń przyjął łącznie 3 125 wniosków z zakresu świadczeń rodzinnych, rodzicielskich, zasiłku pielęgnacyjnego oraz becikowego
  • stanowisko Grodzkiego Urzędu Pracy obsłużyło łącznie 7 122 osoby. Pozyskano 2 926 miejsc pracy i rozdano ponad 4 196 pakietów informacyjnych
  • ZUS w ramach świadczenia wychowawczego przyjął 4 925 wniosków o wypłatę 500+
  • do Miejskiego Ośrodek Pomocy Społecznej wpłynęło 26 720 wniosków o świadczenie 300+
  • punkt związany z edukacją wskazał łącznie 1 025 szkół/placówek, w których dzieci przybyłe z Ukrainy mogą realizować obowiązek szkolny.

Od 1 lipca obsługa uchodźców z Ukrainy w zakresie nadawania numeru PESEL została przeniesiona do stałych lokalizacji Wydziału Spraw Administracyjnych:

  • al. Powstania Warszawskiego 10 (mieszkańcy dzielnicy Śródmieście i Krowodrza)
  • ul. Wielickiej 28a (mieszkańcy dzielnicy Podgórze)
  • os. Zgody 2 (mieszkańcy dzielnicy Nowa Huta)

w godz. od 7.40 do 15.00, zgodnie z miejscem zamieszkania uchodźców na terenie Krakowa.

Najnowsze

Co w Krakowie