Wybieracie się na wycieczkę rowerową do Tyńca? Pamiętajcie o objeździe na stopniu wodnym Kościuszko

Dziś zapowiada się świetna pogoda – idealna na wycieczkę rowerową. Najlepszym rozwiązaniem żeby rozpocząć sezon i poprawić kondycję po zimowej przerwie to spróbować swoich sił na fragmencie wiślanej drogi  rowerowej – można np. pojechać z Krakowa do Tyńca.

Pamiętajcie, że ze względu na trwające prace przy modernizacji wałów przeciwpowodziowych i budowie trzech nowych odcinków dróg rowerowych, które mają połączyć Kraków i Skawinę, przejazd rowerowy pod autostradą przy stopniu Kościuszko, będzie zamknięty. I to do końca realizacji inwestycji, tj. do 10 maja 2022r.

Wody Polskie w uzgodnieniu z Zarządem Transportu Publicznego w Krakowie, wyznaczyły  dla rowerzystów dwa bezkolizyjne objazdy biegnące pod wiaduktem na obwodnicy Krakowa. Dla rowerów typu górskiego ciekawszym rozwiązaniem będzie wariat biegnący wzdłuż autostrady, a dla jednośladów z węższą oponą drugi, biegnący blisko stacji Orlen przy ulicy Tynieckiej.

Jak zapewniła nas rzeczniczka Wód Polskich Magdalena Gala, trasa objazdu została oznakowana trwałymi tablicami. Oznakowanie, zarówno terenu budowy, jak i objazdu, jest przez wykonawcę (firmę Keller Polska sp. z o.o.) regularnie sprawdzane, a ewentualne jego uszkodzenia są niezwłocznie wymieniane.

Fot. KRKnews

Nie pozostaje nic innego jak wsiąść na rower i pojechać…

(AP)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie