Wybierz nazwę nowych rowerów miejskich

Na stronie ZiKiTu trwa głosowanie na nazwę Nowego Systemu Rowerów Publicznych w Krakowie. Do wyboru mamy Wavelo, Krakovelo, Bicyklik albo RMK. Każdy może dokonać wyboru do 25 sierpnia.

Jeszcze przez tydzień możemy na stronie ZIKiTu wybierać nazwę dla Nowego Systemu Rowerów publicznych. Zarząd Infrastruktury wraz z firmą BikeU oddał w ręce krakowian decyzję do tyczącą nazwy systemu rowerowego. A do wyboru mamy:
1. RMK – Rower Miasta Krakowa. Skrótowiec nawiązujący do funkcjonujących już akronimów: MPK, PKP.
2. BICYKLIK – wystarczy jeden KLIK i już możesz wsiadać na BICYKL KRAKOWSKI.
3. KRAKOVELO – rdzeń VELO w wielu językach związany jest z podróżą: vélo (fr. rower), velocity (ang. prędkość), travel, welocyped.
4. WAVELO – przyjemny powiew wiatru podczas przejażdżki podwawelskim bulwarem

Przypomnijmy, że do tej pory, mieszkańcy Krakowa mogli korzystać z 34 stacji rowerowych i 300 rowerów. Nowa umowa, którą podpisało miasto, zakłada 150 punktów i 1500 rowerów, termin oddania całego systemu to połowa kwietnia 2017. Firma BikeU do nowych stacji odda rowery 4 generacji, poprawi się komfort jazdy, rower będzie można wypożyczyć bez konieczności logowania się do stacji dokujących. Nowe rowery posiadają komputer pokłądowy, GPS i oświetlenie LED.

Głosy na nazwę nowego systemu rowerowego można oddawać do 25 sierpnia na stronie http://zikit.krakow.pl/.

(bg)

fot. zikit

Najnowsze

Co w Krakowie