Wybierz się w wędrówkę z pierwotnymi ludami Europy! Zobacz „Bursztynowe drzewo”

„Bursztynowe drzewo” to połączenie tańca, muzyki na żywo, wizualizacji i bodypaintingu, które wprowadza publiczność w świat wielowymiarowej sztuki scenicznej. Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na muzyczno-taneczną wędrówkę razem z ludami przemierzającymi Europę. Koniecznie musicie to zobaczyć!

Widowisko jest inspirowane pradziejami ludów przemierzających Europę, będących protoplastami współczesnych mieszkańców ziem polskich. Porusza zagadnienia związane z naszym pochodzeniem, formowaniem się rodzimej społeczności pod wpływem innych kultur, a także kształtujących się w ten sposób wartości duchowych i materialnych. Tak rozczytywana geneza wymaga sięgania do różnorodnych źródeł, odwołując się zarówno do aspektów historycznych, archeologicznych i etnograficznych, jak również – do współistniejących z nimi od zawsze – mitów, baśni i legend, bez których nie istniałaby kultura i tradycja w swym obecnym kształcie.

Art Color Balet po raz kolejny zaskakuje. Poprzednie widowiska „Preludium słowiańskie” czy „Kryptonim 27” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem widzów. Jest to kolejny spektakl wykorzystujący taniec, bodypainting i muzykę na żywo. Seans odbędzie się na Facebooku Nowohuckiego Centrum Kultury w sobotę o godz. 20.00. 

js

Najnowsze

Co w Krakowie