Wybory prezydenckie 2020. Plakat Andrzeja Dudy nad ołtarzem z obrazem Jezusa Chrystusa

Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda / fot. Twitter

W Krzeszowicach nad jednym z ołtarzy ustawionych na procesję Bożego ciała wisiał plakat wyborczy Andrzeja Dudy. Ołtarz tworzył obraz Jezusa Chrystusa, nad nim był baner informujący, że w budynku jest biuro posła Andrzeja Adamczyka, a nad nim wisiał jeszcze plakat wyborczy Andrzeja Dudy.

Zdjęcie z dość kontrowersyjnym zestawieniem ołtarza ustawionego na procesję Bożego Ciała i plakatu wyborczego Andrzeja Dudy opublikował na Facebooku poseł Koalicji Obywatelskiej Aleksander Miszalski. Zdjęcie pochodzi z posta użytkownika Facebooka. Widać na nim także tablicę informująca, że w budynku jest biuro poselskie Andrzeja Adamczyka.

Do kogo modlą się uczestnicy procesji Bożego Ciała w Krzeszowicach❓ Jest Bóg, potem ważniejszy minister Adamczyk i najważniejszy Andrzej Duda😳 A co z pierwszym przykazaniem🤔 #MamyDość

Opublikowany przez Aleksandra Miszalskiego – Poseł nę Sejm RP Czwartek, 11 czerwca 2020

„Do kogo modlą się uczestnicy procesji Bożego Ciała w Krzeszowicach? Jest Bóg, potem ważniejszy minister Adamczyk i najważniejszy Andrzej Duda. A co z pierwszym przykazaniem?”-skomentował fotografię poseł Miszalski.

Jak informuje portal krzeszowiceone.pl, „miejscowi zdążyli się już przyzwyczaić do czegoś, co w osłupienie może wprawić niejednego przyjezdnego”

„Od lat, jeden z ołtarzy tworzonych na Boże Ciało, umiejscowiony jest przy kamienicy w której mieści się biuro poselskie pochodzącego z Krzeszowic ministra w rządzie PiS – Andrzeja Adamczyka. Choć budynek jest długi, ołtarz z obrazem Jezusa Chrystusa zawsze umiejscowiony jest tuż pod bannerem informującym o właścicielu biura. Nie inaczej było w tym roku. Ze względu na trwającą kampanię, na kamienicy doszedł jednak nowy element – banner wyborczy urzędującego prezydenta. Jezus z ołtarza znalazł się w tej hierarchii na trzecim miejscu, tuż pod bannerem Andrzeja Dudy i szyldem Andrzeja Adamczyka” – czytamy na https://krzeszowiceone.pl/

GS

Wybory prezydenckie. „DUDA 2020” na Sukiennicach. Policja szuka autora napisu

Zobacz także