Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski kandydatem Koalicji Obywatelskiej

Poseł z Krakowa Rafał Trzaskowski / fot. PlatformaRP via Foter.com

Rafał Trzaskowski jest już oficjalnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach prezydenckich. Wcześniej z kandydowania zrezygnowała Małgorzata Kidawa Błońska.

Decyzję o rekomendowaniu nowego kandydata na prezydenta podjął zarząd Platformy Obywatelskiej. Przed głosowaniem jako głównego faworyta do tej nominacji wskazywano prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Aspiracje do kandydowania na prezydenta zgłaszał także były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Z nieoficjalnych informacji wynikało, że PO zrobiła wcześniej badania sondażowe, w których lepszy wynik miał Rafał Trzaskowski.

– Świat zmienia się dla nas wszystkich. Staję przed państwem jako kandydat na prezydenta RP, biorąc na siebie ogromną odpowiedzialność za walkę o demokrację, walkę o silne państwo – powiedział nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta RP.

Jak poinformował przewodniczący PO Borys Budka, decyzja zarządu partii o rekomendacji dla Rafała Trzaskowskiego była jednomyślnie. Poparcie dla nowego kandydata na prezydenta potwierdzili już koalicjanci PO: Adama Szłapka z Nowoczesnej, Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej i Małgorzata Tracz z Zielonych.

– Idę się bić o państwo, w którym wyciąga się wnioski z błędów III RP, ale nie odrzuca się wszystkiego, co osiągnęliśmy przez ostatnie 30 lat. Mam nadzieję, że właśnie od Warszawy zacznie się ta olbrzymia fala zmiany. Musimy wszyscy pójść do wyborów – oświadczył Rafał Trzaskowski.

GS

Zobacz także