Wybory prezydenckie – druga tura. Najnowsze sondaże. Kto wygra?

Musisz przeczytać

Sondaże dla drugiej tury wyborów prezydenckich pokazują, że mimo ogromnej przewagi Andrzeja Dudy nad Rafałem Trzaskowskim w pierwszej turze losy prezydentury wcale nie są przesądzone. Np. najnowsze badanie IBRiS dla Wirtualnej Polski daje wygraną Rafałowi Trzaskowskiemu.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się 12 lipca. Do tego czasu pojawi się jeszcze kilkanaście sondaży oceniających szanse dwójki kandydatów. Te już opublikowane dowodzą, że losy prezydentury wcale nie są przesądzone, a walka o zwycięstwo może być bardzo wyrównana. Druga tura wyborów prezydenckich będzie więc zacięta.

Sondaż IBRiS dla Wirtualnej Polski daje Rafałowi Trzaskowskiemu 48,1 proc. głosów. Andrzej Duda uzyskał w tym badaniu 45,6 proc. Co ważne – notowania kandydata Koalicji Obywatelskiej nieco wzrosły w porównaniu do poprzedniego badania (o 2,6 punktów procentowych), a urzędującemu prezydentowi minimalnie spadły (o 0,3 punkty procentowe).

Z kolei sondażu Kantar dla TVN24 wynika, że Andrzej Duda może liczyć na 45,4 proc. głosów w drugiej turze, zaś Rafał Trzaskowski – na 44,7 proc.

W obu badaniach sondażowych kandydatów na prezydenta dzielą niewielkie różnice. Do tego jest też spora grupa wciąż niezdecydowanych. I to od nich może zależeć ostateczne rozstrzygnięcie, do jakiego dojdzie 12 lipca.

GS

Ogromne zainteresowanie zaświadczeniami o prawie do głosowania

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca