Wybory rektorów krakowskich uczelni. Będzie dogrywka na ASP

Dr hab. Bogdan Achimescu, prof.ASP i prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk będą walczyć o stanowisko rektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. To oni w pierwszej turze uczelnianych wyborów uzyskali najwięcej głosów, ale żaden z nich nie zdobył bezwzględnej większości. Rektor ASP zostanie wybrany w dogrywce.

Od kilku tygodni na krakowskich uczelniach wybierani są rektorzy. W środę 17 czerwca takie wybory przeprowadzono na Akademii Sztuk Pięknych. Na najważniejsze stanowisku na tej uczelni kandydowało aż 6 osób. Głosowanie odbywało się poprzez moduł ankiet elektronicznego systemu Akademus, trwało w godzinach 06:00-21:00.

Uczelniana Komisja Wyborcza ogłosiła już wyniki tego głosowania. Wzięło w nim udział 480 spośród 520 uprawnionych elektorów.

Wyniki I tury:
dr hab. Bogdan Achimescu, prof. ASP – 171 głosów
prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk – 183 głosy
dra hab. Iwona Demko, prof. ASP – 42 głosy
prof. dr hab. Beata Gibała-Kapecka – 33 głosy
prof. dr hab. Józef Murzyn – 17 głosów
dr hab. Jan Tutaj, prof. ASP – 34 głosy.
 
Do II tury wyborów na funkcję rektora Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie przechodzą więc:
dr hab. Bogdan Achimescu, prof. ASP
prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk

II tura wyborów odbędzie się 24 czerwca 2020 roku (środa) w godzinach 06:00-21:00. Sposób głosowania – taki sam jak w I turze.

19 czerwca odbędą się wybory rektora Uniwersytetu Pedagogicznego. Na 22 czerwca zaplanowano głosowanie w sprawie wyboru rektora Uniwersytetu Ekonomicznego. Zaś 6 lipca będzie wyłaniany rektor Akademii Muzycznej.

GS

Wybory rektorów krakowskich uczelni. Najciekawiej? Na Uniwersytecie Ekonomicznym

Najnowsze

Co w Krakowie