Jest kandydat na dyrektora Teatru Groteska. Jacek Majchrowski zdecyduje

Karol Suszczyński został wskazany jako kandydat na stanowisko dyrektora Teatru Groteska, a wybór komisji konkursowej potwierdził dziś Jacek Majchrowski. To właśnie prezydent Krakowa wskaże nowego dyrektora teatru.

Komisja Konkursowa przesłuchała sześciu kandydatów i jawnym głosowaniu bezwzględną większością głosów wybrała Karola Suszczyńskiego. „W ocenie komisji Karol Suszczyński przedstawił najbardziej interesujący i w szczegółach dopracowany autorski program koncepcji organizacyjnej, finansowej i programowej teatru. Wykazał się bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Udowodnił też dobrą znajomość przepisów prawa w zakresie organizowania i prowadzenia działalności kulturalnej i finansów publicznych” – czytamy w komunikacie.

Z protokołu komisji konkursowej można się dowiedzieć, że były aż trzy głosowania w sprawie wskazania kandydata na dyrektora Teatru Groteska. W pierwszym Karol Suszczyński uzyskał 4 z 9 głosów członków komisji, obecny dyrektor Adolf Weltschek – 3 głosy. W drugim głosowaniu wynik był identyczny. I dopiero w trzecim Karol Suszczyński uzyskał 5 z 9 głosów członków komisji, obecny dyrektor Adolf Weltschek – 4 głosy. 

Karol Suszczyński jest promotorem, badaczem, jurorem, selekcjonerem, a także krytykiem i organizatorem sztuki lalkarskiej. Nowy dyrektor może rozpocząć pracę od początku kolejnego sezonu artystycznego, czyli od 1 września 2023.

 

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie