Wyciągi narciarskie będą zamknięte!

Musisz przeczytać

Górskie gminy chcą wymusić na rządzie zmianę decyzji o feriach w jednym terminie. Tymczasem wicepremier Jarosław Gowin nie kryje, że przez najbliższe tygodnie zamknięte będą nie tylko hotele i pensjonaty, ale także wyciągi narciarskie.

Coraz głośniej odzywają się przeciwnicy rządowej decyzji o jednym terminie ferii zimowych dla wszystkich województwa. W praktyce oznacza to, że nie będzie żadnych wyjazdów na zimę do ośrodków narciarskich. Rząd zamierza bowiem utrzymać zakaz przyjmowania turystów w hotelach i pensjonatach, będzie też zakaz organizowania wyjazdów dla dzieci. A do tego coraz bardziej prawdopodobne jest, że zamknięte zostaną także wyciągi narciarskie.

Skoro branża turystyczna i hotelarska jest zamknięta, to wydaje się rzeczą samo przez się oczywistą, że będzie to dotyczyć również wyciągów narciarskich – powiedział w Polsat News wicepremier Jarosław Gowin. Niektóre stacje narciarskie właśnie rozpoczęły naśnieżanie stoków…

Głośno protestować zaczynają gminy, które żyją z ferii zimowych. Zapowiedzi zabiegów o zmianę decyzji rządu co do ferii zimowych w jednym terminie zapowiedział m.in. burmistrz Zakopanego i burmistrz Szczyrku.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca