Wyciągi narciarskie jednak mogą działać? Znany prawnik znalazł błąd w rządowym rozporządzeniu

Znany prawnik, mecenas Piotr Schramm znalazł błąd w rządowym rozporządzeniu o ograniczeniach obowiązujących do 17 stycznia. Według niego wyciągi narciarskie nadal mogą działać, bo w rozporządzeniu nie ma kodu PKD dla kolejek linowych naziemnych, kolejek linowych, wyciągów orczykowych i wyciągów narciarskich.

„Brak jest podstawy prawnej dla zamknięcia od dziś wyciągów w Polsce. Raz jeszcze namawiam do skrupulatności i rzetelności prowadzonych analiz” – napisał na swoim Facebooku Piotr Schramm. I sam takiej analizy dokonał.

Jak tłumaczy znany prawnik, zakaz dotyczy działalności określanej kodem PKD 93.0. Tymczasem klasa ta ani podklasy nie obejmują działalności związanej z funkcjonowaniem kolejek linowych naziemnych i nadziemnych oraz wyciągów narciarskich, sklasyfikowanej w 49.39.. Wniosek? Rządowe rozporządzenie nie zakazuje działalności wyciągów!

Polski rząd wydał 21 grudnia 2020 roku rozporządzenie, którym zakazał działania wyciągów narciarskich od dnia…

Posted by Piotr Schramm on Monday, December 28, 2020

Wpis Piotra Schramma spotkał się z ogromnym odzewem internatów, W jednym z komentarzy ktoś zwraca jedna uwagę, że zamknięte są stoki narciarskie, więc nawet brak zakazu dla wyciągów i kolejek nie zmienia sytuacji.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie