Wyciągnęli bat na kierowców!

Strażnicy miejscy wypowiedzieli wojnę kierowcom, którzy bez odpowiedniego zezwolenia wjeżdżają na teren Starego Miasta. Pod koniec ubiegłego tygodnia aż 45 strażników miejskich w towarzystwie policji, patrolowało ulice prowadzącego do zabytkowego centrum Krakowa. Efekt to kilkaset pouczeń i mandatów na łączną kwotę około 15 tys. złotych.

– Kierowcy wjeżdżający notorycznie do centrum, a którzy nie są mieszkańcami Starego Miasta, to plaga – czasami nie da się wyjechać spod domu, bo już rano tworzy się korek – żali się Agnieszka Malarz, która mieszka w jednej z kamienic przy Plantach.

W trakcie akcji straży miejskiej i policji zatrzymano w sumie 317 kierowców. Funkcjonariusze udzielili im 149 pouczeń i nałożyli aż 161 mandatów na łączną kwotę około 15 tys. złotych. Wszyscy ukarani próbowali wjechać do „Strefy B”, przeznaczonej jedynie dla komunikacji miejskiej. Dodatkowo jeden z kierowców został aresztowany przez policję. Podczas kontroli okazało się bowiem, że mężczyzna jest poszukiwany przez policję.

Straż miejska i policja nie wykluczają kolejnych tego typu akcji. Od lat trwa bowiem walka z kierowcami, którzy bez odpowiednich uprawnień próbują wjeżdżać na teren Starego Miasta, by skrócić drogę lub ominąć korki tworzące się m.in. na al. Trzech Wieszczów bądź na ul. Konopnickiej.

(pt)

Najnowsze

Co w Krakowie