Wycieczka do Krakowa. Nieturystyczne miejsca w Stolicy Małopolski!

Kraków uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast turystycznych na geograficznej mapie Polski. Stolica Małopolski pełna jest okazałych, historycznych budowli, które każdy Polak powinien zwiedzić przynajmniej raz w życiu. Wawel, Kościół Mariacki, Sukiennice, Barbakan czy Muzeum Czartoryskich to miejsca, którym nikomu nie trzeba przedstawiać. Udając się na wycieczkę z Warszawy do Krakowa niekoniecznie, trzeba poświęcić czas na zwiedzenie najważniejszych zabytków dawnej stolicy Polski. Miasto to pełne jest atrakcyjnych miejsc, które są znacznie mniej znane turystom.

Wycieczka z Warszawy do Krakowa

Zanim zabierzemy się za szukanie atrakcji w Krakowie, najpierw powinniśmy zaplanować swoją podróż i znaleźć dogodny dla siebie środek transportu. Osoby, które zdecydują się na pokonanie trasy Warszawa-Kraków samochodem muszą pokonać 304 km. Według popularnej aplikacji do pomiaru i wyznaczania trasy podróż ta może zająć nam aż 4 h, co zdecydowanie nie przemawia na korzyść wyboru samochodu jako środka transportu na trasie Warszawa-Kraków. Zdecydowanie lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług PKP InterCity. Przejazd pociągiem ze stolicy Polski do Krakowa zajmuje od 2,21 h (Pendolino) do 2,54 h (InterCity). Opcjonalnie można również skorzystać z oferty narodowych linii lotniczych — LOT-u. Jednakże ceny biletu na trasie Warszawa-Kraków zniechęcają do skorzystania z tego wariantu — wynoszą one nawet 800 zł (bez wcześniejszej rezerwacji).

Nieturystyczne miejsca w Krakowie

Jeśli już pokonaliśmy trasę Warszawa-Kraków, to warto zabrać się za organizowanie czasu w dawnej stolicy Polski. Poza bardzo turystycznymi miejscami, jak: Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki, Barbakan i Muzeum Czartoryskich, warto również odwiedzić mniej oblegane miejsca w Krakowie.

W większości przewodników turystycznych po Krakowie na próżno szukać Fortu Św. Benedykta, który należy do twierdzy stolicy Małopolski. Został on wzniesiony w połowie XIX w. Warto podkreślić, że Fort ten uchodzi za unikatową budowlę w całej Europie.

Ciekawym miejscem w Krakowie, które nie cieszy się tak dużą popularnością wśród turystów, jak np. Wawel czy Sukiennice, jest Muzeum Inżynierii Miejskiej. W muzeum tym możemy podziwiać wystawę historycznych polskich samochodów. Niezwykle ciekawe są pojazdy komunikacji zbiorowej np. tramwaj konny i wozy techniczne.

Chcąc przenieść się w czasie do PRL-u, można zwiedzić Nową Hutę — jeszcze do niedawna dzielnica była uznawana za miejsce niechlubne, cieszące się bardzo złą sławą. Dobrym pomysłem jest zwiedzanie Nowej Huty ze specjalnym spacerownikiem, przygotowanym przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa. Trasa ta obejmuje: najstarsze budynki na osiedlu, plac centralny i szlak zadymiarzy.

Znanym i ciekawym miejscem w Krakowie jest Polskie Muzeum Lotnictwa, w którym można podziwiać: szybowce, śmigłowce i wiele innych statków powietrznych z ubiegłego stulecia.

/artykuł sponsorowany/

 

Zobacz także