Wyciekły dane klientów sklepu erotycznego! Niektórzy mogą mieć kłopoty

Dane klientów internetowego sklepu erotycznego sexshop.com.pl z siedzibą w Krakowie znalazły się w internecie. W sieci znalazły się informacje dotyczące około 200 zamówień. Nie wiadomo, jak duża jest skala problemu – twierdzi portal niebezpiecznik.pl.

Dziennikarze portalu niebezpiecznik.pl mieli otrzymać informację, że ze sklepu sexshop.com.pl wyciekły dane klientów. Plik waży 58 kilobajtów i są w nim informacje o ok. 200 zamówieniach, które w większości zostały zrealizowane w maju 2019 r. Wśród danych znajdują się imiona i nazwiska klientów, adresy mailowe oraz dokładne opisy kupowanych produktów. Portal twierdzi, że podane informacje są prawdziwe. 

– „Kontaktowaliśmy się z firmą prowadzącą ten sklep, zarówno telefonicznie jak i e-mailowo. Do czasu napisania tego tekstu, pomimo obietnicy kontaktu zwrotnego, nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi w tej kwestii. Pytaliśmy m.in. czy sprzedawca był szantażowany wyciekiem, bo na obecnym etapie trudno powiedzieć jakie były intencje kogoś, kto ten plik opublikował w internecie (i to ponad tydzień temu)” – pisze portal niebezpiecznik.pl. 

Więcej w niebezpiecznik.pl

Najnowsze

Co w Krakowie