Wyczyszczą ulicę z pyłów. Efekty?

To będzie pilotażowy program, który wkrótce być może zostanie rozszerzony na całe miasto! W czwartek, 3 listopada o godz. 17 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami ul. Lea oraz Dzielnicy V Krowodrza, poświęcone akcji oczyszczania ulic z pyłów, które mają wpływ na jakość powietrza i przyczyniają się do powstawania smogu.

Ulica Lea została wstępnie wytypowana do akcji jako pierwsza ulica w Krakowie. Jej mieszkańcy pierwsi zapoznają się z efektami takiego działania.

Impulsem do rozpoczęcia akcji są badania Akademii Górniczo-Hutniczej dotyczące czystości ulic, które wskazały jednoznacznie, że problem zalegających pyłów jest dużo większy na tych ulicach, na których parkowanie dopuszczone jest na jezdni. Systematyczne mycie dróg będzie związane z zaplanowanym i trwającym krótki czas zakazem parkowania po wyznaczonej stronie. Tym bardziej pracownicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu chcą poznać stanowisko mieszkańców w tej sprawie.

ZIKiT zachęca także wszystkich uczestników, aby przedstawili swoje uwagi i oczekiwania dotyczące jakości życia w Dzielnicy V. W czwartkowym spotkaniu wezmą udział przedstawiciele ZIKiT Wydziału Gospodarki Komunalnej UMK oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Krakowie.

Spotkanie odbędzie się w VII LO przy ul. Skarbińskiego 5.

(ip)

fot. MPO Kraków

Najnowsze

Co w Krakowie