„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Wygaszanie wielkiego pieca w hucie w Krakowie. Miasto organizuje kolejny okrągły stół

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

W piątek, 23 października z inicjatywy władz Krakowa odbędzie się zdalne spotkanie z przedstawicielami kombinatu metalurgicznego ArcelorMittal Poland, związków zawodowych działających na terenie huty oraz podmiotów kooperujących. To kontynuacja rozmów podjętych w styczniu tego roku w ramach tzw. okrągłego stołu w sprawie krakowskiej huty.

Podczas piątkowych rozmów przedstawiciele ArcelorMittal poinformują wszystkie strony o sytuacji pracowników części surowcowej huty oraz przedstawią plan działań osłonowych, które zostaną podjęte, aby zminimalizować skutki ewentualnych zwolnień. Przedstawione i omówione zostaną również oczekiwania strony związkowej i pracodawców kooperujących z kombinatem.

W spotkaniu wezmą udział zastępca prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider oraz dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie Marek Cebulak. „Samorząd miasta Krakowa w trosce o los zarówno huty, jak i jej pracowników pragnie powrócić do propozycji zawarcia porozumień umożliwiających wsparcie szkoleń i pomocy w poszukiwaniu zatrudnienia dla osób, które mogą stracić pracę” – informuje magistrat.

Po spotkaniu na stronie internetowej Grodzkiego Urzędu Pracy opublikowane zostaną najważniejsze wnioski i ustalenia.

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca