Wygrana Polaków, a bohaterem… fizjoterapeutka. Dziś w Krakowie decydujący mecz!

Musisz przeczytać

To był wielki dzień dla polskiego ampfutbolu! Polacy pokonali Izrael 8:0, a stadion Prądniczanki wypełnił się po brzegi kibicami głośno wspierającymi zawodników. – Ten doping niósł nas niesamowicie – przyznał Krystian Kapłon, do którego po meczu ustawiła się długa kolejka fanów proszących o autograf lub wspólne zdjęcie. Kibice oblegali również pozostałych kadrowiczów i sztab szkoleniowy i uzbierali setki podpisów biało-czerwonych.

Polscy fani byli tego dnia fantastyczni. Docenili to również rywale. Wrzawa i gromkie brawa, z jakimi przywitani na murawie zostali Izraelczycy, sprawiły na nich olbrzymie wrażenie. Nie bez powodu wielokrotnie dziękowali fanom za oklaski. Jeszcze bardziej zszokowani byli jednak Turcy. We wtorek odpoczywali, ale wieczorem przyjechali przyglądać się postawie głównych rywali do złota. W pewnym momencie tłum kibiców odwrócił się w kierunku Turków i zgotował im owację. Zaskoczeni ampfutboliści początkowo nie wiedzieli o co chodzi, ale po chwili odwzajemnili oklaski, a na ich twarzach zagościły szerokie uśmiechy.

fot. Borys Gogulski_Amp Futbol Polska

Na boisku bohaterów było zaś… dwoje. To Kamil Grygiel, który strzelił gola i miał dwie asysty oraz fizjoterapeutka reprezentacji Zofia Kasińska, która się do tego przyczyniła. 

– Gdy na koniec czerwca złamałem nogę, lekarze dawali mi 50% szans na udział w turnieju. Udało się, jestem tu i niesamowicie chciałem strzelić gola, by zadedykować go Zosi. Przez półtora miesiąca ciężko ze mną pracowała, znosiła mnie, co nie zawsze było łatwe, i doprowadziła do formy na turniej. Dziękuję jej! – uśmiecha się Grygiel. 

– Nie czuję się bohaterką, to chłopaki na boisku strzelali gole – skromnie odpowiada Kasińska, ale jej szalona radość po golu Grygiela będzie jednym z najbardziej pamiętnych obrazków turnieju.

W środę zakończona zostanie faza grupowa mistrzostw. Polacy o pierwsze miejsce zagrają z Hiszpanami (godz. 18, stadion Prądniczanki). Z kolei spotkanie Anglików z Francuzami wyłoni ćwierćfinałowych rywali biało-czerwonych.

Co zrobić, by maska do włosów przyniosła najlepsze rezultaty?

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca