Wykonawca uwija się z robotą. Zmiany na ATW wcześniej, niż planowano

fot. ZDMK

Ważna wiadomość dla kierowców. Jak zapowiada Zarząd Dróg Miasta Krakowa, wykonawcy robót na Alejach Trzech Wieszczów uda się wcześniej – niż pierwotnie zakładano – zakończyć pierwszy etap prac na wysokości placu Inwalidów. Tym samym jezdnia w stronę mostu Dębnickiego zostanie zamknięta już na przełomie maja i czerwca.

Przypomnijmy, chodzi o związaną z remontem trasy do Bronowic przebudowę skrzyżowania alej Mickiewicza i Słowackiego na wysokości pl. Inwalidów. Początkowy plan zakładał zamknięcie Alej na trzy miesiące – po sześć tygodni na każdy odcinek.

Deszcze niespokojne…

Dziś ZDMK poinformowało, że jezdnię w kierunku Kleparza uda się otworzyć wcześniej. – Wykonawca zadeklarował, że prace uda mu się zakończyć w nocy z 31 maja na 1 czerwca, a więc na dwa tygodnie przed terminem. Oznacza to zmianę organizacji ruchu – wyjaśnia Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Jak dodaje, gdyby nie ulewne deszcze, ów czas udałoby się skrócić o jeszcze jeden tydzień.

Jak pojedziemy?

Zakończenie robót oznacza przeniesienie ruchu na sąsiednią, wyremontowaną już jezdnię. Samochody i autobusy jadące od Kleparza w stronę Dębnik będą musiały wjechać na wyremontowany już pas za pomocą przełączki na wysokości ul. Lenartowicza i wrócić na swoją jezdnię na przełączce w rejonie ul. Kochanowskiego.

Jak na razie ZDMK nie chce jasno zadeklarować czy przyspieszenie prac wpłynie na wcześniejsze zakończenie robót.

fot. ZDMK

Zobacz także