Wykorzystałeś już bon turystyczny? Są informacje z ZUS-u

W Małopolsce rodzice aktywowali przeszło 226 tys. bonów na 388 tys. przygotowanych w regionie – podaje Zakłąd Ubezpieczeń Społecznych. Urzędnicy przypominają, że na realizację płatności jest czas do 31 marca 2022 r., bo wtedy mija ważność bonów.

Wartość aktywowanych bonów w województwie to niemal 124,5 mln złotych, a suma płatności nimi osiągnęła wysokość 90,5 mln złotych. Na 226 tys. aktywnych bonów  małopolscy rodzice całkowicie wykorzystali 75 tys. z nich. W regionie łączna wartość przygotowanych bonów turystycznych sięga 206,3 mln złotych.

„W całym kraju z bonów skorzystali rodzice i opiekunowie ponad 3,5 mln dzieci. Dotychczas 2,4 mln Polaków aktywowało bony turystyczne na kwotę 2,1 mld złotych. Łączna wartość już zrealizowanych płatności wynosi 930 mln złotych” – podaje ZUS.

Polski Bon Turystyczny jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Jest przyznawany na podstawie danych, które przekazują jednostki wypłacające świadczenie Rodzina 500 plus. Uprawnieni rodzice znajdą go w zakładce „Ogólny”. Tam w menu bocznym trzeba wejść w zakładkę „Polski Bon Turystyczny”, a następnie „Mój bon”.

„Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, powinny wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Do tej pory zgłosiło się ich około 27 tysięcy” – podają urzędnicy.

ip

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie