Wylotówka z Krakowa do remontu. Rząd „sypnął” kasą

Musisz przeczytać

Pojawiły się fundusze na remont ulicy Pasternik. Jak informuje urząd miasta, środki pochodzą z rządowej subwencji  na remonty dróg krajowych w granicach miast.  Dzięki temu, że ulica Pasternik w  granicach miasta  jest również drogą krajową nr 7, udało się zdobyć rządową dotację. Początek prac zaplanowano na 26 września.

 – Pojawiła się szansa na poprawę stanu nawierzchni ulicy Pasternik. Ulica  nie jest zwykłą miejską ulicą, ale też drogą krajową nr 7. To otworzyło furtkę do znalezienia pieniędzy na jej remont. Byłoby sporym zaniedbaniem, gdyby miasto z takiej szansy nie skorzystało – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa. 

W ramach utworzonej w budżecie państwa  subwencji ogólnej na 2022 rok. Kraków otrzymał 1,7 miliona złotych na remont.  Łączny koszt prac wynosi prawie 4 miliony złotych – pozostałą kwotę ok. 2,1 miliona  konieczne do przeprowadzenia remontu wyłoży miasto.

Ulica Pasternik zostanie odnowiona na odcinku od ul. Ojcowskiej do ul. Starego Dębu (granica miasta). Drogowcy wymienią asfalt na całej tej długości. Tam, gdzie to konieczne zajmą się też krawężnikami. Dodatkowo wyremontowane zostaną trzy zatoki autobusowe.

Zakończenie robót planowane jest na przełomie października i listopada br.

(JS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca