Wyłudzali kredyty – skończą w więzieniu

Trójka młodych krakowian postanowiła żyć z wyłudzania kredytów – nie nacieszyli się pieniędzmi, bo wpadli w ręce krakowskiej policji. Jeden z zatrzymanych odpowie również za posiadanie środków odurzających.

Krakowska policja od jakiegoś czasu rozpracowywała grupę złodziei, którzy mieli wyłudzać kredyty bankowe. Okazało się, że na czele grupy stoi 24-latek posiadający zarejestrowaną firmę. To właśnie on wystawiał swoim znajomym zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach na podstawie którego udzielano kredyt.

Zatrzymani mają od 17 do 24 lat. Wyłudzali niewielkie kwoty, którymi dzielili się między sobą. Wszyscy zostali już przesłuchani i przyznali się do winy. Dwójka mężczyzn usłyszała zarzuty wyłudzania kredytów bankowych, trzeci z zatrzymanych odpowie dodatkowo za poświadczenie nieprawdy.

Podczas zatrzymania policjanci odnaleźli przy jednym z młodocianych przestępców mefedron – środek odurzający, który mężczyzna posiadał nielegalnie. Zabezpieczono również nowy telefon komórkowy, który został zakupiony z pieniędzy wyłudzonych z jednego z banków. Niewykluczone są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Najnowsze

Co w Krakowie