Wyłudził blisko 300 tys. zł! Pieniądze wyciągnął z… kosza na śmieci

Koś mógł pomyśleć, że to bezdomny grzebiący w odpadkach, tymczasem to cwany oszust, który wyłudzał grube pieniądze. Krakowscy policjanci zatrzymali go, gdy 21 tys. zł wyciągnął z… kosza na śmieci.

Mężczyzna został zatrzymany w rejonie Krowodrzy. Został złapany na gorącym uczynku, gdy zabrał z kosza na śmieci wyłudzoną od seniora gotówkę w kwocie 21 tys. zł.

Oszust działał na terenie Krakowa od listopada. Podając się za funkcjonariusza CBŚP, dzwonił do starszych osób, mówiąc o prowadzeniu przez organy ścigania tajnej akcji  przeciwko hakerom, którzy włamują się na prywatne konta i defraudują z nich pieniądze. Jednocześnie informował, że jedyną  możliwością ochrony przed utratą oszczędności zgromadzonych na rachunku bankowym jest przekazanie pieniędzy stróżom prawa.

– Gdy ofiary były skore do współpracy, oszust ustalał z nimi miejsce, w którym pokrzywdzeni pozostawiali pieniądze. W taki sposób w ciągu dwóch miesięcy fałszywy policjant wzbogacił się o kwotę sięgającą 273 tys. zł. Najwięcej, bo aż 220 tys. zł., wyłudził od kobiety, która gotówkę w reklamówce wyrzuciła mu przez balkon swojego mieszkania – informuje Sebastian Gleń z biura prasowego policji.

46-latkowi postawiono 5 zarzutów oszustw. Grozi mu do 12 lat więzienia.

np

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie