Wyłudził sprzęt wart nawet milion złotych!

Nawet milion złotych może być warto sprzęt wyłudzony przez mężczyznę podszywającego się pod pełnomocnika firmy budowlanej, który wpadł w ręce krakowskiej policji. Mężczyzna wyłudzał smartfony, komputery i inny sprzęt elektroniczny za który nigdy nie zamierzał zapłacić, a rachunki zapisywał na konto firmy, którą miał „reprezentować”.

Krakowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą od pewnego czasu analizowali przypadki wyłudzenia sprzętu elektronicznego, które zgłosiła jedna z dużych firm budowlanych, do której zaczęły spływać rachunki za rzekomo zakupiony sprzęt komputerowy i elektroniczny.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że za wyłudzeniem stoi jedna osoba, która wykorzystując sfałszowane dokumenty, wyłudzała ze sklepów sprzęt podając się za pełnomocnika firmy. Mężczyzna wpadł w ręce policji, gdy próbował dokonać kolejnej kradzieży. To 33-letni mieszkaniec Krakowa, który usłyszał już zarzuty oszustwa i posługiwania się podrobionymi dokumentami.

Oszust był już wcześniej znany policji, niebawem zacznie odbywać karę za wcześniejsze przestępstwa za które został skazany na dwa lata i dziewięć miesięcy więzienia. Wartość skradzionego sprzętu szacowana jest nawet na milion złotych.

(pt)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie