Wymarzone mieszkanie w Krakowie – które dzielnice brać pod uwagę?

Musisz przeczytać

Nieważne, czy szukasz kawalerki, czy przestronnego mieszkania dla rodziny – w każdym przypadku powinieneś wziąć pod uwagę komfort lokalu, charakter okolicy czy komunikację z innymi częściami miasta. Jeśli właśnie stoisz przed wyborem wymarzonego „M” w stolicy Małopolski, zwróć uwagę na kilka popularnych dzielnic, które pozwolą Ci połączyć wszystkie najważniejsze aspekty związane z własnym mieszkaniem.

Co ma znaczenie, jeśli chcesz zamieszkać w Krakowie?

Kraków to jedno z największych, a przy tym najbardziej zaludnionych miast w Polsce. Wszystko za sprawą prężnie działających ośrodków akademickich czy kulturalnych, ale Kraków rozwija się także pod względem biznesowym. Stąd również żywe zainteresowanie inwestorów i nowoczesne osiedla, które powstają tu w bardzo szybkim tempie.

Kraków składa się z 18 dzielnic, a każda z nich odznacza się inną atmosferą, stylem architektonicznym, a także infrastrukturą. Miasto ma bogatą tradycję sięgającą jeszcze czasów średniowiecza, jednak nie brak tu nowoczesnych akcentów, które w wielu przypadkach doskonale współgrają z tradycją. Jeśli właśnie tutaj szukasz mieszkania wygodnego do życia, weź pod uwagę:

  • standard lokalu;
  • pobliską infrastrukturę handlowo-usługową;
  • dostępność komunikacji miejskiej;
  • standard budynku, w którym znajduje się mieszkanie,
  • zielone otoczenie.

Z łatwością znajdziesz co najmniej kilka krakowskich dzielnic, które łączą w sobie wszystkie wymienione atuty, np. Grzegórzki, Krowodrza, Prądnik Czerwony czy Bronowice.

Które dzielnice brać po uwagę?

Jeśli marzy ci się duże mieszkanie w pobliżu centrum miasta, jednym z lepszych wyborów będzie dzielnica Grzegórzki położona niemal w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta. Poza godzinami szczytu dojazd do centrum jest możliwy nawet w 10 minut. Tą okolicą zainteresowali się deweloperzy budujący osiedla przeznaczone zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi szukających wygodnego, funkcjonalnego mieszkania. Równie dobrym pomysłem jest mieszkanie w Bronowicach. Powstaje tu szereg nowoczesnych inwestycji, które gwarantują mieszkańcom wysoki standard życia, a jednocześnie spokojny azyl z dala od miejskiego zgiełku. Przykładem mogą być choćby takie osiedla jak „7 życzeń” czy „Forma Otwarta” firmy EkoPark.

Popularną krakowską dzielnicą jest także Krowodrza. To obszar położony dość blisko centrum, w którym zadbano o bardzo dobrą komunikacją zarówno autobusową, jak i tramwajową. Chociaż dominuje tutaj stare budownictwo, ta zielona dzielnica nie traci na popularności wśród deweloperów, którzy skutecznie wykorzystują jej zalety.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca