Biznes

Wymieniasz często walutę? Sprawdź ofertę giełdy wymiany walut

Często wyjeżdżasz w celach służbowych za granicę, w związku z czym potrzebujesz regularnie wymieniać walutę? Do tej pory udawałeś się w tym celu do tradycyjnego kantoru lub banku? A czy chciałbyś oszczędzać nawet około 8% na każdej transakcji? Jest to całkowicie realne, jeżeli zaczniesz wymieniać walutę w internecie. Zakładając, że kupujesz każdego miesiąca 1000 euro, możesz liczyć na oszczędności roczne rzędu około 2500 zł. Oszczędność dla ciebie lub twojej firmy jest znacząca.

W jaki sposób działają internetowe giełdy walutowe?

Najkorzystniejsze kursy czekają na ciebie w społecznościowych serwisach wymiany walut. Są to platformy funkcjonujące zgodnie z zasadami giełdy. Właściciele elektronicznego serwisu nie narzucają zatem użytkownikom jakichkolwiek sztywnych kursów. Mogą oni zawierać transakcje z uwzględnieniem dowolnie proponowanych stawek. Nie dotyczy ich spread, czyli różnica pomiędzy kursem sprzedaży a kupna waluty, na której zarabiają banki i stacjonarne kantory. W tym przypadku zawieranie transakcji wiąże się jedynie z koniecznością poniesienia niewielkiej opłaty, poniżej 1% od kwoty wymiany. Najstarszy na rynku serwis Walutomat nalicza prowizję maksymalnie na poziomie 0,2%. Pomimo tego ma zapewnioną doskonałą sytuację finansową, gdyż liczy już około 260 tysięcy użytkowników, którzy zapewniają stałe obroty.

Jak wymieniać tanio i szybko walutę przez internet?

Korzystanie z giełdy walutowej wymaga rejestracji na stronie wybranej platformy. Koniecznie jest również posiadanie bankowego rachunku, za pomocą którego będzie można obsługiwać płatności z użyciem wirtualnego portfela. Mając konto w jednym z największym polskich banków, nie trzeba się obawiać dodatkowych opłat z tym związanych. Platforma Walutomat oferuje dwa sposoby wymiany walut. Najszybciej można tego dokonać, akceptując najkorzystniejszą w danej chwili ofertę zaproponowaną przez system. Istnieje jednocześnie możliwość zaproponowania własnego kursu. Kiedy inny uczestnik giełdy zgłosi kontrofertę, wtedy transakcja będzie mogła zostać zawarta. Wymienioną kwotę możesz pozostawić w wirtualnym portfelu lub wypłacić na konto walutowe.

Co świadczy o bezpieczeństwie internetowej giełdy walutowej?

Najpopularniejsze serwisy społecznościowej wymiany walut online są zabezpieczone w analogiczny sposób, jak platformy bankowości internetowej. Korzystają z protokołu szyfrowania danych podczas transmisji, co uniemożliwia uzyskanie do nich dostępu przez cyberprzestępców. Najskuteczniejszym systemem zabezpieczającym jest protokół SSL w 256-bitowym kluczem. Jego stosowanie rozpoznasz na podstawie prefixu „https” poprzedzającego adres domeny, a także symbolu zielonej kłódki w polu adresu przeglądarki. Poziom bezpieczeństwa zwiększa zarazem moduł uwierzytelniania transakcji za pomocą kodów SMS.

Podsumowanie

Możesz więc w łatwy sposób oszczędzać na wymianie walut nawet około 8% przy każdej transakcji. Wystarczy, że dołączysz do grona użytkowników internetowej giełdy walutowej Walutomat, dostępnej pod adresem https://www.walutomat.pl/. W przypadku systematycznie zawieranych transakcji, twój zysk może wynieść nawet kilka tysięcy złotych rocznie. Poza tym zaoszczędzisz swój cenny czas oraz będziesz mógł być spokojny o bezpieczeństwo własnych pieniędzy

/artykuł sponsorowany/