Wymyślił prosty sposób na wzbogacenie się. Za prosty, bo policjanci go przejrzeli

Fot. Małopolska Policja

Jak łatwo zdobyć pieniądze? Po prostu je… wydukować. Na taki pomysł wpadł jeden z mieszkańców Krowodrzy, ale nie skończyło się to dla niego najlepiej.

W jednym z mieszkań na Azorach policjanci zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali, że od początku roku podrabiał pieniądze i wprowadzał je w obieg. W trakcie przeszukania znaleziono przy nim oraz w miejscu zamieszkania 10 podrobionych sztuk banknotów o nominale 100 zł.

– Kryminalni podejrzewają, iż w tym okresie w jednej z miejscowości w województwie łódzkim 20-latek podrobił co najmniej 80 sztuk banknotów polskich o nominale 100 złotych i 16 sztuk o nominale 50 złotych. W okresie września 20-latek także w Warszawie wprowadził w obieg 12 sztuk banknotów o nominale 100 złotych i 16 sztuk o nominale 50 złotych. Ponadto mężczyzna w dniu 9 i 10 października br. w Krakowie puścił w obieg uprzednio podrobione przez siebie banknoty o nominale 100 złotych w ilości 58 sztuk – informują policjanci.

Fałszywe pieniądze wpuszczał w obieg na różne sposoby. Od mieszkańca Krakowa na portalu internetowy kupił telefon komórkowy, za który zapłacił gotówką przy osobistym odbiorze, a następnie zastawił smartfona w lombardzie. Młody mężczyzna brał także pożyczki od osób, ale już zwrotu dokonywał w podrobionych banknotach.

Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty fałszowania pieniędzy, za co grozi kara pozbawienia wolności od 5 do 25 lat i wprowadzanie sfałszowanych pieniędzy w obieg za co kara może wynosić od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także