Wymyślili nowy sposób na okradanie biednych ludzi. Uważajcie!

Podawali się za funkcjonariuszy CBŚP, zyskiwali zaufanie seniorów, a następnie okradali ich z pieniędzy. Na szczęście ta banda jest już w rękach policji. 

Dwaj mężczyźni oraz kobieta od czerwca atakowali na terenie Wrocławia oraz Krakowa. Za każdym razem postępowali wg podobnego schematu.

„Najpierw, podając się za funkcjonariusza CBŚP, dzwonili na telefon stacjonarny seniora, informując o prowadzeniu przez organy ścigania tajnej akcji  przeciwko hakerom, którzy włamują się na prywatne konta i defraudują z nich pieniądze. Jedyną możliwością ochrony przed utratą oszczędności zgromadzonych na rachunku bankowym miało być przekazanie środków finansowych na przechowanie stróżom prawa” – informuje Sebastian Gleń z biura prasowego policji. 

Gdy ofiary były skore do współpracy, oszuści podawali dane osoby, która odbierała z placówki pocztowej przekaz pieniężny, najczęściej opiewający na kilkanaście tysięcy złotych. W ten sposób w ciągu dwóch miesięcy fałszywi policjanci wzbogacili się o kwotę 73500 zł, a kolejne 38 tys. zł próbowali wyłudzić.

Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów z Krakowa i Wrocławia. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom pięciu,  a kobiecie dwóch zarzutów oszustwa. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

ip

zdjęcie tytułowe / fot. policja

Najnowsze

Co w Krakowie