Wypadek na Błoniach. Z kim zderzył się rowerzysta? Lądował śmigłowiec LPR

Na krakowskich Błoniach lądowała maszyna lotniczego Zespołu Ratownictwa Medycznego, który wysłany został do wypadku z udziałem rowerzysty i osoby poruszającej się na hulajnodze – informuje Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie. W komentarzach do tej informacji pojawił się jednak wpis, że rowerzysta zderzył się kobietą, która jeździła na rolkach.

Do wypadku doszło na ścieżce pieszo-rowerowej biegnącej wzdłuż Błoń, od strony al. 3 Maja. W wypadku uczestniczyli rowerzysta i kobieta jadąca na rolkach. Rowerzysta jechał ścieżką rowerową, pani na rolkach poruszała się po pasie dla pieszych. Najprawdopodobniej mężczyzna na rowerze i kobieta na rolkach zahaczyli o siebie barkami. Jak poinformowała „Gazetę Wyborczą” Katarzyna Cisło z biura prasowego małopolskiej policji, zarówno rowerzysta, jak i kobieta na rolkach jechali prawidłowo.

Po jedną z poszkodowanych osób przyleciał helikopter LPR. Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie publikuje zdjęcia z lądowania maszyny na Błoniach.

Helikopter LPR ląduje na Błoniach

Zdjęcie 1 z 4

Załoga śmigłowca LPR przetransportowała pacjenta do szpitalnego oddziału ratunkowego Szpitala Narutowicza. Na miejscu pojawił się też patrol ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji, by wyjaśnić okoliczności wypadku.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie