Kierowca audi wjechał w toyotę. Nie żyje pasażerka toyoty

Audi A3 zderzyło się czołowo z toyotą yaris. Ciężko ranne zostały trzy osoby, 62-letnia pasażerka toyoty zmarła w szpitalu. Policja nie podaje przyczyn wypadku, ale w informacji o nim zwraca uwagę na to, jak „istotna jest koncentracja na sytuacji panującej na drodze oraz ograniczanie korzystania z rozpraszających uwagę gadżetów”.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 13 października 2021 roku, około godz. 15:30. W Jasienicy (powiat myślenicki) kierujący samochodem osobowym marki Audi A3, 23-latek z powiatu myślenickiego, na łuku drogi utracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z kierunku przeciwnego kierującym toyotą yaris.

W wyniku zderzenia pasażerka Toyoty – 62-latka z powiatu myślenickiego po przewiezieniu do szpitala, w wyniku poniesionych obrażeń zmarła, natomiast 66-letni kierowca toyoty z obrażeniami ciała w stanie zagrożenia życia został zabrany do szpitala. W zdarzeniu ranny został również pasażer audi, który również został przewieziony do szpitala.

Kierowca audi był trzeźwy. Na miejscu przeprowadzono oględziny z udziałem prokuratora i biegłego do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych. Droga w tym miejscu przez kilka godzin była zablokowana. Pojazdy zabezpieczono do dalszych oględzin. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach.

„Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza w okresie jesienno–zimowym, kiedy to zmieniająca się aura sprawia, że warunki na drodze mogą być nieprzewidywalne. Istotna jest koncentracja na sytuacji panującej na drodze oraz ograniczanie korzystania z rozpraszających uwagę gadżetów” – zwracają uwagę policjanci.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie