Motocykliści poszaleli trochę w weekend. Jeden zginął

Słoneczna pogoda wyciągnęła motocyklistów na małopolskie drogi. Tylko w niedzielę w powiecie nowotarskim doszło do czterech wypadków z udziałem motocyklistów – i to zaledwie w ciągu dwóch godzin! Jeden zakończył się tragicznie – w Trybszu zginął 48-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w niedzielę (26 września 2021 r.), około godziny 16 w miejscowości Trybsz. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że kierujący motocyklem, 48-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, podczas wyprzedzania zderzył się ze skręcającym w lewo samochodem osobowym marki Renault. Ciężko ranny został kierowca jednośladu. Na miejsce zadysponowano karetkę oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pomimo reanimacji nie udało się uratować życia 48-letniego motocyklisty. Kierujący samochodem był trzeźwy.

Na miejscu wypadku z udziałem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu i biegłego z zakresu wypadków drogowych przeprowadzono oględziny. Pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym. – Dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w prowadzonym postępowaniu – informuje małopolska policja.

W niedzielę na drogach powiatu nowotarskiego w ciągu dwóch godzin doszło aż do czterech wypadków z udziałem motocykli. Tragiczny w skutkach okazał się wypadek w Trybszu, w pozostałych zdarzeniach w Nowym Targu i Jabłonce obrażenia motocyklistów okazały się niegroźne. – Apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę. Pamiętajmy, że wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii – przypominają policjanci z drogówki.

(red)

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie