Wypoczynek, plażowanie i rekreacja – Zalew na Piaskach jak nowy!

Zalew na Piaskach część Budzyńska w Kryspinowie jest alternatywą dla plażowiczów szukających odrobiny spokoju. Gminna Spółka Komunalna LIKOM w maju 2016 roku przejęła od Gminy Liszki zarządzanie tym terenem. Dzięki temu miejsce zmieniło się nie do poznania. A to jeszcze nie koniec nowości!

W listopadzie 2015 roku Rada Gminy Liszki podjęła decyzję o powołaniu Gminnej Spółki Komunalnej. Jej prezesem został Andrzej Grela, który jednak z początkiem lipca złożył rezygnację. Teraz spółka LIKOM na nowego prezesa, a jest nim Artur Gołda – absolwent studiów inżynierskich na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie.

– W pierwszej kolejności chciałbym skupić się na polepszaniu jakości usług – mówi Artur Gołda – Jako prezes zobowiązuje się dołożyć wszelkich starań , by spółka w możliwie jak najlepszy sposób służyła mieszkańcom gminy, a nasze działania przynosiły zadowalający efekt – dodaje.

Zalew na Piaskach

Pierwsze zmiany już są widoczne. Zalew pod opieką spółki stał się terenem ogrodzonym i uporządkowanym. Piasek został uzupełniony, trawa wykoszona, a na terenie leśnym udostępniono nowe miejsca do leżakowania. Dodatkowo w tym roku mieszkańcy mogli wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach. Był to między innymi 2. Rekreacyjny Rajd Rowerowy Blisko Krakowa, którego uczestnicy łącząc się w drużyny pokonywali trasę mierzącą ponad 40 kilometrów (Czernichów-Piekary-Budzyń-Aleksandrowice-Przeginia Duchowna-Czernichów). Na trasie na sportowców czekały miłe niespodzianki – zabawa w formie questu, spotkania z historią i smakami lokalnymi, a na mecie dla każdego pamiątkowy medal, poczęstunek i liczne atrakcje. We wrześniu odbył się też Iron Dragon Triathlon. Zawodnicy w pięknym otoczeniu rywalizowali na Dystansie Olimpijskim: WODA 1,5 km, ROWER 40 km, BIEG 10 km oraz SPRINT: WODA 750 km, ROWER 20 km, BIEG 5 km.

2 . Rekreacyjny Rajd Rowerowy

Mimo, że pogoda w tym roku nas nie rozpieszczała to plażowicze nie zawiedli. Całą rodziną lub z grupą znajomych odpoczywali nad zalewem korzystając z pięknych widoków. Niektórzy leżakowali, inni pływali. Woda jest czysta, o czym świadczą nie tylko pomiary, ale także czynniki biologiczne – zalew zamieszkują raki, które mogą funkcjonować tylko w niezanieczyszczonym środowisku.

raki

A co jeszcze czeka nas w przyszłości? Będą wymienione kosze na śmieci, a także zamontowane nowe ławki. Spółka zadba o to, aby cały teren pozostał w nienagannym stanie. Mieszkańcy nad zalewem poczują się zupełnie bezpiecznie i zrelaksują się co zapewnią kamery online monitorujące okolicę. LIKOM planuje także pozyskać nowe źródła finansowania. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko przetrwać zimę, odliczać dni do lata, a później korzystać w pełni!

Zalew

(kr)

fot. LIKOM

Zobacz także