Wyślij babcię i dziadka do SuperSzkoły

W Krakowie ruszyła rekrutacja do kolejnej edycji „Szkoły Superbabci i Superdziadka”. Szkoła ma dostarczyć seniorom wiedzy i umiejętności przy wychowywaniu wnuków. Zajęcia są darmowe dla babć i dziadków w wieku 60+.

Założeniem szkoły jest przedstawienie wiedzy praktycznej i teoretycznej, która pomoże w wychowywaniu wnuków i prawnuków dzisiejszym dziadkom. Współcześni seniorzy mimo wieku, są bardzo chętni do nauki. Interesuje ich porozumienie ze starszymi i młodszymi dziećmi oraz umiejętność rozwiązywania konfliktów i radzenia sobie z lękami wnuków.

W Super szkole będą odbywać się zajęcia z pedagogiki – rozwijające predyspozycje dziecka, kreatywności – warsztaty teatralne oraz zajęcia w ośrodkach kultury oraz z medycznych aspektów rozwoju czyli m. in. zasad żywienia i trudności w wymowie – tak często spotykanych u małych dzieci. – Bardzo chętnie wybiorę się na te warsztaty, bo czasami mój wnuk daje mi nieźle w kość – powiedziała nam kandydatka na SuperBabcię, pani Halina Kozłowska z krakowskiej Woli Justowskiej. Różnica pokoleń to normalna rzecz, ale trzeba sobie ułatwiać życie. – Czasami nie rozumiem co mój wnusiu do mnie mówi… wifi, pokemony, lewele, apgrejdy – dodaje babcia 8-letniego Antosia.

Projekt „Aktywna SuperBabcia – Aktywny SuperDziadek jest dofinansowany z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Rekrutacja poza Krakowem ruszyła też w Białymstoku, Rajgrodzie oraz Ozimku. Zajęcia będą organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów Klanza.

bg

fot. rudolf_langer  pixabay.com

Najnowsze

Co w Krakowie