Reakcje kierowców w Krakowie na wysokie mandaty [video]. „Przecież nic takiego nie zrobiłem!”

To warto, a nawet trzeba zobaczyć. W sieci furorę robi video pokazujące reakcję kierowców na informację o nałożeniu wysokiego mandatu za wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Filmik został opublikowany na facebookowej grupie „Kontrole drogowe Kraków” i na YouTube. Sami zobaczcie…

– Nakładam na pana mandat w wysokości 1500 złotych – mówi policjant z drogówki do zatrzymanego kierowcy. – No niech pan nie żartuje! – odpowiada przerażony kierowca. – Jakby mi pan dał 100 złotych, nic takiego nie zrobiłem – próbował tłumaczyć. Filmik pokazuje kilku innych zatrzymanych kierowców i ich reakcje na wiadomość o wysokim mandacie.

8 lutego 2022 roku na terenie Małopolski prowadzone były wojewódzkie działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W ciągu jednodniowych działań policjanci ujawnili 1159 wykroczeń. Najwięcej ujawnionych wykroczeń – 815 – to nieprawidłowe zachowania kierujących pojazdami wobec pieszych, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Podczas działań policjanci reagowali również na naruszenia prawa popełniane przez pieszych, których w sumie ujawniono 317. Najczęstsze wykroczenia pieszych to przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, przekraczanie jezdni przy nadawanym czerwonym świetle oraz niestosowanie się do obowiązku używania elementów odblaskowych. Ponadto, policjanci ujawnili 27 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów.

Od początku 2022 roku na małopolskich drogach doszło do 132 wypadków, w których zginęło 7 osób (w tym 6 pieszych), a 155 zostało rannych. Porównując te dane z analogicznym okresem roku ubiegłego liczba wypadków uległa zmniejszeniu o 15, tj. spadek o 10 %, liczba ofiar śmiertelnych uległa zmniejszeniu o 5, tj. z 12 do 7. Liczba osób rannych jest mniejsza o 22, jest to spadek o 12 %.

(GS)

5 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie