Wyspowiadaj się w… klimatyzowanym konfesjonale!

W klasztorze ojców Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej zamontowano 6 nowych konfesjonałów wyposażonych w ogrzewanie oraz klimatyzację, które doskonale sprawdzają się podczas ostatnich upałów – poinformowano na stronie portalu Wadowice Online.pl.

„Szafowe i dźwiękoszczelne konfesjonały zostały wykonane przez firmę z Włoch specjalizującą się w produkcji uposażenia świątyń. Dostosowano je do wystroju bazyliki zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. (…) Zapewniają dyskrecję i ciszę podczas spowiedzi oraz stwarzają warunki do przeprowadzenia rozmowy ze spowiednikiem w razie potrzeby i chęci penitenta” – czytamy na stronie https://wadowiceonline.pl/

– Zrealizowanie inwestycji spowodowane było napływem coraz częstszych próśb wiernych o godne warunki spowiedzi. Wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom wiernych. Chcemy, by każdy czuł się dobrze i swobodnie przystępując do Sakramentu Pokuty, podczas którego spotyka się z Miłosiernym Bogiem – powiedział portalowi kustosz sanktuarium o. Konrad Cholewa.

Jerzy Bukowski

fot. Pixabay

Zobacz także