Wystawa makiet kolejowych w NCK

W Nowohuckim Centrum Kultury, na powierzchni 700 metrów kwadratowych wystawcy z całej Polski zbudują miniaturowy świat – tory, lokomotywy, wagony, semafory, budynki stacji kolejowych. Opracują też punktualny rozkład jazdy, po czym uruchomią modele i wyobraźnię widzów, by ruszyć koleją żelazną w niezwykłą podróż. Wystawę makiet kolejowych w NCK będzie można oglądać przez trzy dni.

 – Wystawa makiet kolejowych to impreza dla wszystkich hobbystów oraz tych, którzy z nostalgią wracają do wspomnień zabawy kolejką sunącą po podłodze dziecięcego pokoju – informują organizatorzy. 

Głównym elementem wystawy będzie makieta w skali H0 o łącznej długości torów przekraczającej 100 metrów. Poruszać się będzie po niej ponad 20 pociągów pasażerskich i towarowych, zarówno historycznych jak i współczesnych. Na wystawie zorganizowanej wspólnie z Krakowskim Klubem Modelarzy Kolejowych zaprezentowane zostaną makiety w różnych skalach modelarskich.

W czasie trwania wystawy czynne będą stoiska specjalizujące się w sprzedaży modeli i akcesoriów kolejowych. 

Wystawa będzie czynna  trzy dni: 2 grudnia (piątek) w godzinach od  16 do 20,  3 i 4 grudnia (sobota, niedziela), od godziny 9 do 13 oraz od 14 do 18

(JS)

 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie