Wytropili Wassermann! Kupiła swój spot wyborczy. I co dalej?

– Nikomu nic nie mówi to, że kampania PiS w Krakowie odbywa się bez kandydatki, bez jej znajomości wiedzy o mieście, wreszcie bez własnych pomysłów -pisze Miastoman w swoim cyklicznym podsumowaniu tygodnia.

W tym tygodniu oczywiście sporo miejsca poświęca polityce, ale jest również coś o dziennikarzach i dziwnych zachowaniach redakcji. 

Na cotygodniową jazdę bez trzymanki zaprasza Miastoman.

Jak udawać mądrego

Zabłysnął znowu czołowy publicysta krakowskiej redakcji Onetu Dawid Serafin – użyteczny, bo potrafi Majchrowskiemu przywalić. Nie inaczej było w piątek, gdy ogłosił rewelację w tytule: „Urząd wydał pozwolenia na budowę niezgodne ze studium”. Nie wiadomo z jakim studium, ale brzmi groźnie. Gdzieś w tekście dopiero przemycone jest, że studium to taki ogólny dokument, który mówi w zasadzie, że moglibyśmy w tym miejscu chcieć łąkę, a nie las. Ale dopiero plany zagospodarowania regulują to szczegółowo – i wydanie zezwoleń niezgodnie z nimi jest karygodne. Ale kto by się tym przejmował… Jest dobry tytuł? Jest.

Na sam koniec jeszcze sam pan autor dodaje, że niekoniecznie trzeba pozwolenia wydawać w zgodzie ze studium. A poza tym te niezgodne decyzje to zaledwie 4 proc. ogółu. Serio. Ciekawe kto doczytał do tego fragmentu. Więc jeśli chcecie udawać mądrego, róbcie to inaczej niż Dawid Serafin z Onetu. I nie dajcie się złapać na lep rzewnej reklamy Onetu. Nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Sąd sądem…

Kampania wyborcza ma swoje dobre strony. Tą dobrą stroną jest proces w trybie wyborczym. Komitet Jacka Majchrowskiego podał do sądu Łukasza Gibałę, za słowa o rzekomym zwolnieniu Artura Ławrowskiego (obecnie czołowego eksperta Gibały) ze stanowiska dyrektora szkoły. Sąd nie miał wątpliwości, że Gibała przegiął, a co więcej – zrobił to w celu dyskredytowania Majchrowskiego i nakazał sprostowanie informacji.

Jakoś nie widziałem dziś na pierwszej stronie Gazety Wyborczej sprostowania, za to na profilu fb Łukasza przeczytałem sążniste oświadczenie, że tak, co prawda może nie był precyzyjny, ale to i tak niewiele w porównaniu z… i tu litania wyimaginowanych zarzutów pod adresem Jacka Majchrowskiego. Ten człowieczek nigdy nie nauczy się co to honor. Przykre.

Sąd nie miał wątpliwości. Gibała przegrał z Majchrowskim

Amerykańska kandydatka

Swój klip wyborczy pokazała Małgorzata Wassermann. Takie coś rwące oczy i uszy, wręcz gwałcące odbiorcę. Jak się okazało, sztabu (tego od wyretuszowania panny Wassermannówny jak lalki Barbie) nie stać było nawet na samodzielne wymyślenie koncepcji – musieli kupić w sklepie ze spotami… Tak, tak, istnieje coś takiego, jak strona z gotowymi spotami – podstawiasz tylko swoje zdjęcia i hasła i myk – gotowe. Odkrył to Michał Łenczyński nieustający tropiciel zła i występku w ZIKiT-cie.

Panie Michale, muszę Pana zmartwić. Nikt się nie przejął Pana odkryciem. Nikomu nic nie mówi to, że kampania PiS w Krakowie odbywa się bez kandydatki, bez jej znajomości wiedzy o mieście, wreszcie bez własnych pomysłów. Trolle panny obsiadły już fora i piszą: „Ha! Dobrze że jest oszczędna – tylko 26 dolarów”. Więc ja się zapytam – nie wiem czy się Pan zgodzi – a czemu w dolarach? Czemu płacą kasę za granicę? Nie mamy w Polsce zdolnych copywriterów? Polacy do niczego się nie nadają, że musimy wspierać się amerykanami? I to w PiS-ie?

Co wolno wojewodzie…

Publicysta GW Aleksander Gurgul zamieścił screen z internetowego wydania Gazety  tzw. Krakowskiej, która zrobiła przegląd „Młodych i urodziwych kandydatek do Rady Miasta”.

Czekam na atak aktywistów i aktywistek na Gazetę tzw. Krakowską. Gazetę, która przecież zawsze stoi po stronie społeczeństwa obywatelskiego, uciśnionych głupimi działaniami urzędników, uciemiężonych rządami Jacka Majchrowskiego itp. Czy się doczekam?

Miastoman

Zdjęcie tytułowe: Facebook

Znajdź Miastomana także na Facebooku – TUTAJ

oraz na Twitterze TUTAJ

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl

Kosiniak-Kamysz będzie kandydatem na prezydenta Krakowa?

Najnowsze

Co w Krakowie