Wzmocnione siły medyczne na Błoniach

14 ruchomych patroli na quadach, ponad 50 karetek i 138 pieszych patroli medycznych będzie towarzyszyło pielgrzymom w czwartek na Błoniach podczas spotkania z papieżem Franciszkiem – poinformowała rzeczniczka Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego Joanna Sieradzka.

Nie zapominajmy, że Krakowski sztab zabezpieczenia medycznego ŚDM, funkcjonuje jako odrębna dyspozytornia w strukturach Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. W sumie nad zdrowiem krakowian i Małopolan czuwać będzie przez całą dobę 17 dyspozytorów, którzy będą mieli do dyspozycji ponad 160 zespołów ratownictwa medycznego i 5 śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na samych Boniach dla pielgrzymów przygotowano 8 namiotów szpitalnych i 42 punkty medyczne. Łącznie na ulicach Krakowa i na Błoniach dyżurować będzie ponad 1,2 tys. ratowników medycznych, pielęgniarek i lekarzy.
Planowane jest także zwiększenie liczby całodobowych aptek w mieście,także telefon informacji medycznej rozbudowany będzie do dziewięciu języków.

Krakowskie pogotowie apeluje do pielgrzymów, aby nie zapominali o swoim zdrowiu: regularnie zażywali leki, zapewnili sobie regularne posiłki, przyjmowali odpowiednią ilość płynów i dostosowali ubiór do warunków atmosferycznych.

(bg)

Najnowsze

Co w Krakowie